Warszawski Klub Wodniaków PTTK

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki

Podwójny sukces

Nasi na topie - sukces atlantycki przekształcił się w sukces filmowy. Film dokumentalny Normalni kolesie rezyserii Łukasza Kamińskiego w ostatni weekend zdobył nagrodę publiczności podczas festiwalu Jachtfilm Laughing.

Tytuł:
Normalni kolesie                     


Czas trwania filmu:
55 minut
Reżyser:
Łukasz Kamiński

Adam Hamerlik i Piotr Poprawki postanowili, że przepłyną Atlantyk. Na pięciometrowym, samodzielnie zbudowanym jachcie. Bez wsparcia z zewnątrz. Bez informacji pogodowych. Bez kontaktu z lądem. I pewnie nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby byli profesjonalnymi żeglarzami albo szkutnikami. Ale pomysł przepłynięcia ponad 3 tys. mil morskich zrodził się w głowach znajdujących się w średnim wieku pracowników warszawskich korporacji…
Film dokumentalny „Normalni kolesie” w reżyserii Łukasza Kamińskiego opowiada o niezwykłym pragnieniu dwóch żeglarzy-amatorów, którzy – znużeni rutyną i popychani miłością do wody – postanowili zrealizować przygodę życia. To niemal godzinna, relacjonowana z różnych perspektyw historia przygotowań Adama i Piotra do organizowanych pod koniec 2016 roku regat „Setką przez Atlantyk”. Historia naznaczona zmaganiami z warszawską codziennością, piękną bezinteresowną pomocą oraz traumą, która zmieniła tę wyprawę na zawsze.

 

 

Kto nas odwiedza

Naszą witrynę przegląda teraz 10 gości 

Komunikaty

Facebook